HPV ve Rahim Ağzı Kanseri

Rahim ağzı kanseri  veya diğer bir deyişle serviks kanseri  kadınlarda kansere bağlı ölümlerde ikinci sırada yer almaktadır.
Devamını Oku

HPV Tipleri

HPV tipleri, kanser yapma potansiyellerine göre yüksek riskli (high risk) ve düşük riskli (low risk) olarak sınıflandırılırlar.
Devamını Oku

HPV Tanı

PAP Smear testi, hücrelerdeki HPV enfeksiyonuna bağlı olarak gelişen değişikliklerin saptanmasıdır. Bu test sonucunda anormal özelliklere sahip hücreler (+) olarak değerlendirilir. En sık görülen pozitif sonuç ASCUS’dur.
Devamını Oku

Hamilelikte HPV

HPV enfeksiyonu hamilelik döneminde anneden bebeğe geçmemekle birlikte doğum sırasında bebeğe doğum kanalından bulaşma riski büyüktür. Doğum esnasında bebeğe bulaşan HPV virüsü, bebeğin solunum yoluna yerleşerek…
Devamını Oku

Sizinle iletişime geçmemizi istiyorsanız formu eksiksiz doldurun.

    Yasal Uyarı

    Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.

    E-mail: info@papiloff.com

    Tüm Hakları Saklıdır. © Donemed İlaç